הג'ירפה הקטנה נולדה בשנת  1961.

באותם ימים, חיות הצעצוע שניתן היה להשיג היו אך ורק פסלוני חיות, או חיות משק אמיתיות… מסייה ראמפו היה מהנדס צרפתי שהתמחה בעיבוד שרף ההוואה (Hevea) בעזרת טכניקה מיוחדת הנקראת roto-moulding (תבנות תוך כדי סיבוב). באותה שנה צץ במוחו הרעיון לעצב צעצוע מגומי בצורת ג'ירפה. דמותה של חיית בר אקזוטית, כך קיווה, תהווה חידוש מרענן בנוף האביזרים לתינוקות. הוא תיכנן את צורתה כך שתתאים לידיו הקטנות של תינוק.

ייצורה של סופי החל ב25 במאי, 1961. בצרפת, כמו בארצות רבות אחרות, נהוג להעניק לתינוקות שמות לפי התאריך בו נולדו. ה-25 במאי הוא "יום סופי" , וכך זכתה סופי הג'ירפה בשמה.

לתינוקות היתה זו אהבה ממבט ראשון. יעילותה של סופי בהרגעת כאבי החניכיים הפכה בין ליילה לעובדה מוכרת, ובקרב אמהות צעירות עברה השמועה מפה לאוזן – סופי הג'ירפה היא מוצר חובה עבור תינוקות המצמיחים שיניים! תוך שנים מספר עקפו נתוני המכירות שלה בצרפת את נתוני הילודה – כלומר – נמכרו יותר ג'ירפות מאשר נולדו תינוקות…

מאז ועד היום, דור אחר דור של פעוטות ברחבי נעולם נהנה ממגעה המלטף וריחה הנעים של סופי, וכמובן מהצפצוף העליז שהיא משמיעה כשלוחצים עליה!

חברת וּוּלי (Vulli), הממוקמת באלפים הצרפתים, מחזיקה בסודות היצור הכמוסים של סופי, ומוסיפה מדי שנה מוצרים חדשים לקטלוג, למחת הפעוטות והוריהם.

סופי נמצאת בישראל לא מעט שנים, אתם יכולים לקרוא אודות היבואן הרשמי של סופי הג'ירפה בישראל ואודות Vuill כאן